Goa

"Nádherným přímořským oblastem Indie vévodí Goa, nejmenší a zároveň nejvíce prosperující svazový stát. Leží na západním pobřeží a oplývá řadou dlouhých pláží se spoustou kokosových palem. Toto území překypuje bujnou vegetací – nejrůznějšími listnatými stromy, vzácnými dřevinami, mangovníky atd. Ve vnitrozemí najdete nefalšovanou džungli."

Turisticky nejpopulárnější svazový stát se rozprostírá v západní části Indie, jeho nádherné pobřeží omývá Arabské moře. Hlavním městem je Panadží (anglicky Panaji), ležící na levém břehu řeky Mandovi. Mimochodem – řek najdeme v Goe hodně. Jsou důležité pro existenci všudypřítomné bujné vegetace. Pro svoji dovolenou si můžete vybrat jednu ze dvou hlavních oblastí, jimiž jsou Severní Goa a Jižní Goa. Obě nabízejí několik atraktivních letovisek.

SEVERNÍ GOA

Pobřeží Severní Goy se táhne směrem na sever od ústí řeky Mandovi a tvoří ho dlouhý pás prostorných pláží, přerušovaný pouze ojedinělými říčkami, skalisky a třemi přílivovými řekami. Najdete zde původní rybářské osady, rozšířené o řadu hotelů, restaurací, obchodů, plážových barů a diskoték. Turistická zóna začíná u portugalské pevnosti Fort Aguada a pokračuje přes poklidné středisko Candolim, lákající hlavně turisty středního věku. Kousek za ním vstoupíte do nejživější části – Calangute.
Necelé čtyři kilometry od tohoto střediska, směrem na severovýchod, se rozprostírá letovisko Arpora. To – jako jediné – není situováno přímo u moře

JIŽNÍ GOA

Jižní Goa se od severního distriktu podstatně liší. Je klidnější a má téměř nedotčenou přírodu. Kilometry překrásných pláží lemují palmové háje a všude je zelená krajina s řídce se vyskytujícími zemědělskými a rybářskými vesnicemi či samostatnými koloniálními vilkami. Vydáte-li se ze severu na jih, přivítá vás městečko Colva. Pláže v jeho okolí se řadí mezi nejrušnější v celé oblasti. Naopak k nejklidnějším místům patří Benaulim. V těsné blízkosti se nalézá obdobné letovisko Varca. Přibližně o 3 km dál se rozprostírá Cavelossim. Také u tohoto střediska objevíte řadu opuštěných pláží.

Goa na Wikipedii

Dovolená v Goa